Global Tours

Programi: Viene & Prage 4 Net / 5 Dite

25 Nëntor - 4 ditë

26 – 30 Nentor! Cmim 449 Euro / Person

Dita 1: Fluturimi Direkt Tiranë – Vjenë (Nisja 12:30 – 14:15 )
Pas mbarimit te procedurave doganore ne aeroport drejtohemi drejt Vienes duke nisur shetitjen ne Old Town.
Pika ku ne do fillojme vizitat eshte ne sheshin Marie Thereza ku ndodhen Muzeu i Natyres dhe muzeu Vienna Art Histori. Gjate shetitjes ne Old Town kemi mundesi te vizitojme residencen Hofburg ku ndodhen nje sere muzesh si muzeu i bizhuve te familjes mbreterore, collection i armeve ku ndodhet dhe armet e heroit tone kombetar “Skenderbeut”. Vazhdojme vizitat tek Opera e hapur Shteterore ,Kisha St. Charles’s nje nder me te vecantat e qytetit gjithashtu dhe Musikverein Wien (Salla Operistike ku zhvillohet festivali i fillim vitit). Pika qe perfundojme shetitjen eshte katedralja e qytetit St. Stephen’s Cathedral. Pas mbarimit te vizitave do kemi dhe kohen e lire ne trekendeshin e bermundes ne Viene nje zone shume e njohur me lokale bar-e dhe restorante(Strauss and Mozart Concert at Kursalon Palace). Transfertë për në Hotel. Fjetje në Hotel.

Dita 2: Vjene- Prage – Mëngjesi në Hotel.
Shetitja do filloj tek Pallati i Schönbrunn, kopshet e Schönbrunn, Kopshi Zoologjik i Vjenes qe njekohesisht eshte me i vjetri ne bote. Me pas do vizitojme pallatin Belvedere pallati i Archduke ku ndodhet dhe piktuara e puthjes nje nder me te njohurat e Gustav Klimt. Pas mbarimit te dy pallateve te njohur drejtohemi drejt qytetit te Prages (rreth 4 ore udhetim). Transfertë për në Hotel. Fjetje në Hotel.

Dita 3:Prage – Mëngjesi në Hotel. Pas mengjesit nisim vizitat ne qytetin e Prages : Kështjella e Pragës, Kisha e Loretos, Galería Nacional de Praga – Palacio Schwarzenberský, shume ndertesa historike qe jane institucione kryesore te “Republikes Ceke”, atraksioni i fundit ne zonen eshte re te prages eshte katedralia e qytetit St. Vitus Cathedral, me pas drejtohemi ne zonen e vjeter te qytetit ku do kemi atraksione shume interesante te qytetit te Prages zona ”Haratchani” ku ndodhet Urën e famshme të Charlsit e cila është e zbukuruar nga 30 statuja të stileve të ndryshme, Postat hyrse, Ora Astronomike Sinagoga E Vjeter-E Re, rruga e famshme “Parizka”, bibloteka Clementinum, dhe koha e lire per te shijuar atmosferen qe te jep sheshi Old Town.

Dita e 4: Prage – Karlovy Vary Mëngjesi në Hotel.
Extra Pagese 35 euro udhetimi per ne Karlovy Vary (Opsionale) – Minimumi 15 persona.
Karlov Vary “Ekskursion ne Karlovy Vary” – Gjate ketij ekskursioni do te vizitojme nje nga qytetet me te bukura te Cekise, Karlovy Vary i mirenjohur ne te gjithe Europen per burimet e shumta te ujrave termale dhe banjat kurative. Gjithashtu dhe Grandhotel Pupp ku zhvillohet festivali i filmit mjaft i njohur ne Europe.
Pas kthimi nga Karlovy Vary. Vazhdojme vizitat Visita ne lagjen Vysheherad , Baziliken Saints Peter and Paul Basilica të Pragës, me pas kalohet nëpërmjet sheshit bulevardi “Wenceslas”. Pas mbarimit te vizitave do kemi kohe te shijojme rrugicat Ghosts & Legends of Old Town Prague per ata qe kane kuriozitet per misteret dhe legjendat e qytetit mesjetar, ngjarjet, personazhet dhe gojedhenat e pashkruara ne librat e historise ofrohet ky tur qe do tu shetise neper rrugicat e qytetit te vjeter ne mbremje nen nje atmosfere intriguese.

Dita e 5: Prage – Bratislave – Viene Mëngjesi në Hotel. Nisje,drejt qytetit te Bratislaves (Kryeqyeti i Sllovakise). Gjate rruges ndalesen do e kryejme ne kryeqytetin e dikurshem te South Moravian Region qyteti i “Brno” qyteti i dyte me i rendesishem ne “Republiken Ceke” do vizitojme Cathedral of St. Peter and Paul dhe sheshin kryesort te qyteit. Me pas kemi viziten e qytetit te Bratislaves ku vizita nise me keshtjellen e qytetit me shatrivanin e famshem Maximilian’s fountain do kemi dhe kohe per te konsumuar darken ne zone e vjeter te qyteti. Nisja nga Bratislava ne mbasdite. Transferimi për në Aeroport. Fluturimi Direkt Vjene – Tiranë (Nisja 22:15 – 23:50)

Detaje të tjera

Ne çmim përfshihet:

✓Fluturimi me avion vajtje ardhje Tiranë – Viene – Tirane
✓ Akomodimi në hotel 1 nate Viene
✓ Akomodim në hotel 3 nete Prage
✓ Transferta Aeroport – Hotel – Aeroport
✓ Shetitje sipas programit, ku nuk do te mungojne dhe vizita surprize
✓ Mëngjeset për të gjitha ditët e qëndrimit
✓ Shoqerues nga Agjensia
✓ Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 20x 25 cm — Deri 10 Kg

Hyrjet opsionale janë si më poshtë:

* Biletat e muzeve sipas programit
* Mbremjet opsionale!
* Dita 4. Opsionale + 35 Euro (Udhetim ne Karlovy Vary)

Kushtet e rezervimit:

– Për rezervimin e paketes 50% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 15 dite para nisjes.
– Pagesa e bërë është e pakthyeshme.
– Agjencia nuk mban përgjegjësi për mbërritjen në destinacion apo ndryshimin e programit në varësi të
kushteve atmosferike apo forca te ndryshme madhore.
– Agjensia nuk mban përgjegjesi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme siç janë: mungesë
dokumentacioni, espuls, etj.
– Nëse personi që udhëton me grupe nuk i ka mbushur 18 vjeç, dhe udheton me njërin ose asnjërin nga
prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar (dy kopje).
– Pasaporta duhet të ketë minimalisht 3 muaj vlefshmëri në momentin që ktheheni nga udhëtimi.
– Gjatë qëndrimit në autobus duhet të jeni të pajisur me maska mbrojtëse.
-Nëse ndryshojnë kriteret, dhe bëhet i pamundur organizimi i udhëtimit, kthehet pagesa, pa vlerën e biletës
(Parapagesa), vlerë e cila mbetet në Kompaninë Ajrore,
Ne do të kryejmë proçedurën për kthim edhe të kësaj vlere, por nuk garantojmë kthimin e saj. Kthimi i saj eshte
100 % i garantuar nese dhe komapnia ajrore nuk e kryen fluturimin!

Foto
Kontakt

WhatsApp : +355 68 200 1112

Adresa: Rr. Mine Peza, pll 1/1 Tirane , 1001 Albania